Maharashtra Junior State Aquatic Championships 2019

Event Dates: Friday, May 31 to Sunday, June 2, 2019

Event Information

City Pune
Country India
Course 50 m

Event Id: 23367

Swimmer Performances at Meet

Swim Races:
Enter Swimmer Name

Swimmner Name Swim Races Swim time Race position Group
Swayam Ranbhise 50 m Backstroke 00:44.47 Outside Top 8 Group IV
Tannishtha Nair 200 m Butterfly 01:19.44 Gold Group III
Tannishtha Nair 50 m Butterfly 00:34.99 Bronze Group III
Tannishtha Nair 100 m Backstroke 01:28.11 Fourth Group III
Tannishtha Nair 50 m Backstroke 00:42.17 Fourth Group III
Vedaant Madhavan 800 m Freestyle 09:51.06 Fifth Group II
Vedaant Madhavan 400 m Freestyle 04:44.66 Fifth Group II
Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:12.22 Silver Group II
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:12.29 Gold Group I
Vedant Bapna 100 m Backstroke 00:59.99 Gold Group I
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:28.05 Gold Group I
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:00.98 Gold Group I
Vedant Bapna 100 m Freestyle 00:54.8 Silver Group I
Zahra Sakarwala 200 m Butterfly 02:54.77 Outside Top 8 Group II
Zahra Sakarwala 200 m Breaststroke 03:07.52 Sixth Group II
Zahra Sakarwala 100 m Breaststroke 01:26.64 Sixth Group II
Zahra Sakarwala 50 m Breaststroke 00:39.76 Outside Top 8 Group II
Zahra Sakarwala 100 m Freestyle 01:08.64 Seventh Group II
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:14.98 Gold Group I
Sudarshan Hasthak 100 m Butterfly 01:02.86 Fifth Group I
Sudarshan Hasthak 50 m Butterfly 00:28.85 Outside Top 8 Group I
Sudarshan Hasthak 400 m Freestyle 04:38.91 Seventh Group I
Sudarshan Hasthak 200 m Freestyle 02:10.53 Eighth Group I
Shardul Mhatre 50 m Freestyle 00:33.73 Eighth Group III
Shardul Mhatre 100 m Breaststroke 01:38.25 Seventh Group III
Shardul Mhatre 50 m Breaststroke 00:43.11 Sixth Group III
Shardul Mhatre 200 m Freestyle 02:37.99 Sixth Group III
Sanika Navare 200 m Freestyle 02:40.72 Bronze Group III
Sanika Navare 50 m Breaststroke 00:42.86 Bronze Group III
Sanika Navare 100 m Breaststroke 01:30.57 Bronze Group III
Sanika Navare 200 m Individual Medley 02:53.37 Gold Group III
Ronak Nitin Sawant 200 m Freestyle 02:15.31 Fourth Group II
Ronak Nitin Sawant 400 m Freestyle 04:44.02 Fourth Group II
Ronak Nitin Sawant 800 m Freestyle 09:48.59 Fourth Group II
Ronak Nitin Sawant 1500 m Freestyle 18:26.93 Silver Group II
Ronak Nitin Sawant 200 m Butterfly 02:28.24 Bronze Group II
Reyan Gada 200 m Backstroke 02:33.26 Fifth Group II
Reyan Gada 100 m Backstroke 01:14.44 Eighth Group II
Reyan Gada 1500 m Freestyle 18:08.71 Gold Group II
Reyan Gada 800 m Freestyle 09:21.63 Silver Group II
Reyan Gada 400 m Freestyle 04:39.08 Bronze Group II
Parth Jain 200 m Individual Medley 02:51.35 Gold Group III
Parth Jain 100 m Butterfly 01:14.62 Gold Group III
Parth Jain 200 m Freestyle 02:30.35 Silver Group III
Parth Jain 50 m Freestyle 00:31.13 Gold Group III
Palak Dhami 50 m Butterfly 00:30.48 Silver Group II
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:28.8 Gold Group II
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:09.95 Gold Group II
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:31.9 Gold Group II
Palak Dhami 200 m Freestyle 02:15.6 Silver Group II
Nishka Mehta 200 m Individual Medley 02:56.89 Outside Top 8 Group II
Nishka Mehta 200 m Breaststroke 03:22.56 Outside Top 8 Group II
Nishka Mehta 800 m Freestyle 11:00.4 Seventh Group II
Nishka Mehta 400 m Freestyle 05:27.33 Eighth Group II
Nishka Mehta 200 m Freestyle 02:31.77 Outside Top 8 Group II
Mishti Vora 50 m Backstroke 00:39.22 Silver Group IV
Mishti Vora 50 m Freestyle 00:34.16 Seventh Group IV
Kshama Bharath Iyer 200 m Individual Medley 02:50.28 Seventh Group II
Kshama Bharath Iyer 1500 m Freestyle 20:40.25 Fifth Group II
Kshama Bharath Iyer 800 m Freestyle 10:45.91 Fifth Group II
Kshama Bharath Iyer 100 m Freestyle 01:07.76 Sixth Group II
Kshama Bharath Iyer 50 m Freestyle 00:29.99 Sixth Group II
Kiara Bangera 200 m Butterfly 02:32.13 Silver Group II
Kiara Bangera 100 m Butterfly 01:08.35 Silver Group II
Kiara Bangera 800 m Freestyle 09:57.35 Silver Group II
Kiara Bangera 400 m Freestyle 04:47.35 Silver Group II
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:15.01 Gold Group II
Dev Ambokar 400 m Individual Medley 05:02.31 Silver Group I
Dev Ambokar 200 m Butterfly 02:17.9 Fourth Group I
Dev Ambokar 1500 m Freestyle 17:34.85 Silver Group I
Dev Ambokar 800 m Freestyle 09:20.14 Silver Group I
Dev Ambokar 400 m Freestyle 04:29.42 Bronze Group I
Debeshwar Mukherjee 50 m Butterfly 00:38.28 Outside Top 8 Group IV
Debeshwar Mukherjee 50 m Backstroke 00:40.46 Outside Top 8 Group IV
Debeshwar Mukherjee 50 m Breaststroke 00:47.87 Outside Top 8 Group IV
Debeshwar Mukherjee 100 m Freestyle 01:17.5 Outside Top 8 Group IV
Debeshwar Mukherjee 50 m Freestyle 00:33.52 Seventh Group IV
Ariaa.H.Sheth 1500 m Freestyle 19:29.36 Silver Group II
Ariaa.H.Sheth 800 m Freestyle 10:15.09 Bronze Group II
Ariaa.H.Sheth 400 m Freestyle 04:58.06 Bronze Group II
Ariaa.H.Sheth 100 m Freestyle 01:07.15 Fifth Group II
Ananya Avinash Pandey 200 m Breaststroke 03:07.44 Silver Group I
Ananya Avinash Pandey 100 m Breaststroke 01:26.5 Fifth Group I
Ananya Avinash Pandey 1500 m Freestyle 20:42.25 Silver Group I
Ananya Avinash Pandey 800 m Freestyle 10:46.53 Bronze Group I
Ananya Avinash Pandey 400 m Freestyle 05:18.13 Bronze Group I

Gold Medalists 

Gold Medalists (15)

Tannishtha Nair 200 m Butterfly 01:19.44
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:12.29
Vedant Bapna 100 m Backstroke 00:59.99
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:28.05
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:00.98
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:14.98
Sanika Navare 200 m Individual Medley 02:53.37
Reyan Gada 1500 m Freestyle 18:08.71
Parth Jain 200 m Individual Medley 02:51.35
Parth Jain 100 m Butterfly 01:14.62
Parth Jain 50 m Freestyle 00:31.13
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:28.8
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:09.95
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:31.9
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:15.01

Silver Medalists

Silver Medalists (18)

Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:12.22
Vedant Bapna 100 m Freestyle 00:54.8
Ronak Nitin Sawant 1500 m Freestyle 18:26.93
Reyan Gada 800 m Freestyle 09:21.63
Parth Jain 200 m Freestyle 02:30.35
Palak Dhami 50 m Butterfly 00:30.48
Palak Dhami 200 m Freestyle 02:15.6
Mishti Vora 50 m Backstroke 00:39.22
Kiara Bangera 200 m Butterfly 02:32.13
Kiara Bangera 100 m Butterfly 01:08.35
Kiara Bangera 800 m Freestyle 09:57.35
Kiara Bangera 400 m Freestyle 04:47.35
Dev Ambokar 400 m Individual Medley 05:02.31
Dev Ambokar 1500 m Freestyle 17:34.85
Dev Ambokar 800 m Freestyle 09:20.14
Ariaa.H.Sheth 1500 m Freestyle 19:29.36
Ananya Avinash Pandey 200 m Breaststroke 03:07.44
Ananya Avinash Pandey 1500 m Freestyle 20:42.25

Bronze Medalists

Bronze Medalists (11)

Tannishtha Nair 50 m Butterfly 00:34.99
Sanika Navare 200 m Freestyle 02:40.72
Sanika Navare 50 m Breaststroke 00:42.86
Sanika Navare 100 m Breaststroke 01:30.57
Ronak Nitin Sawant 200 m Butterfly 02:28.24
Reyan Gada 400 m Freestyle 04:39.08
Dev Ambokar 400 m Freestyle 04:29.42
Ariaa.H.Sheth 800 m Freestyle 10:15.09
Ariaa.H.Sheth 400 m Freestyle 04:58.06
Ananya Avinash Pandey 800 m Freestyle 10:46.53
Ananya Avinash Pandey 400 m Freestyle 05:18.13

Copyright Glenmark Aquatic Foundation 2018
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram