Glenmark GMAAA Age Group Aquatic Championships 2018

Event Dates: Friday, May 11 to Sunday, May 13, 2018

Event Information

City Mumbai
Country India
Course 50 m

Event Id: 18310

Swimmer Performances at Meet

Swim Races:
Enter Swimmer Name

Swimmner Name Swim Races Swim time Race position Group
Manav Ashok Gupta 50 m Butterfly 00:31.58 Fourth Group II
Palak Dhami 50 m Butterfly 00:31.52 Gold Group II
Safwan Shaikh 50 m Butterfly 00:28.34 Fourth Group I
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:33.34 Gold Group II
Devanshi Desai 50 m Butterfly 00:33.69 Bronze Group III
Kiara Bangera 50 m Butterfly 00:31.93 Gold Group III
Pushya Sahajwani 50 m Butterfly 00:34.54 Fourth Group III
Shreetej Sanjay Hadge 50 m Butterfly 00:35.34 Sixth Group III
Mishti Vora 50 m Breaststroke 00:53.18 Outside Top 8 Group IV
Sanika Navare 50 m Breaststroke 00:46.95 Fourth Group IV
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:15.98 Gold Group I
Debeshwar Mukherjee 50 m Breaststroke 00:54.16 Outside Top 8 Group IV
Nishka Mehta 400 m Individual Medley 06:10.62 Fifth Group II
Ariaa.H.Sheth 400 m Individual Medley 05:59.94 Fourth Group II
Utkarsh Sanjay Hadge 400 m Individual Medley 05:33.23 Gold Group I
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:19.75 Gold Group III
Ronak Nitin Sawant 200 m Freestyle 02:19.99 Gold Group III
Ananya Avinash Pandey 200 m Breaststroke 03:07.06 Fourth Group II
Utkarsh Sanjay Hadge 200 m Breaststroke 02:53.72 Bronze Group I
Sanika Navare 100 m Freestyle 01:22.78 Fourth Group IV
Mishti Vora 100 m Freestyle 01:29.14 Outside Top 8 Group IV
Debeshwar Mukherjee 100 m Freestyle 01:24.79 Outside Top 8 Group IV
Pushya Sahajwani 100 m Backstroke 01:24.3 Fourth Group III
Anaya Punamiya 100 m Backstroke 01:25.7 Fifth Group III
Manav Ashok Gupta 100 m Freestyle 01:04.89 Fourth Group II
Vedant Bapna 100 m Freestyle 00:56.59 Bronze Group I
Safwan Shaikh 100 m Freestyle 00:58.2 Fourth Group I
Ariaa.H.Sheth 1500 m Freestyle 19:55.09 Silver Group II
Nishka Mehta 1500 m Freestyle 20:04.15 Bronze Group II
Ananya Avinash Pandey 1500 m Freestyle 20:04.25 Fourth Group II
Reyan Gada 1500 m Freestyle 19:29.87 Fourth Group II
Angath Sadanah 1500 m Freestyle 19:27.02 Bronze Group II
Vedaant Madhavan 1500 m Freestyle 18:49.34 Gold Group II
Vedaant Madhavan 400 m Freestyle 04:37.35 Gold Group II
Vedaant Madhavan 50 m Freestyle 00:28.13 Silver Group II
Angath Sadanah 400 m Freestyle 04:37.6 Silver Group II
Ananya Avinash Pandey 400 m Freestyle 05:03.98 Bronze Group II
Nishka Mehta 400 m Freestyle 05:07.72 Fifth Group II
Keren Wadhwani 50 m Breaststroke 00:48.16 Outside Top 8 Group III
Zahra Sakarwala 50 m Breaststroke 00:41.34 Gold Group III
Vaishnav Hirlekar 50 m Breaststroke 00:48.2 Outside Top 8 Group III
Hisham Shaikh 50 m Breaststroke 00:50.76 Outside Top 8 Group III
Sanika Navare 50 m Butterfly 00:40.68 Bronze Group IV
Debeshwar Mukherjee 50 m Butterfly 00:43.01 Outside Top 8 Group IV
Utkarsh Sanjay Hadge 200 m Individual Medley 02:35.66 Silver Group I
Palak Dhami 200 m Butterfly 02:36.28 Bronze Group II
Dev Ambokar 200 m Butterfly 02:30.31 Silver Group I
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:17.85 Gold Group I
Safwan Shaikh 50 m Freestyle 59:59.99 Disqualified Group I
Manav Ashok Gupta 50 m Freestyle 00:28.72 Fifth Group II
Anaya Punamiya 200 m Individual Medley 03:12.16 Seventh Group III
Kshama Bharath Iyer 200 m Individual Medley 02:55.77 Fifth Group III
Zahra Sakarwala 200 m Individual Medley 02:54.64 Bronze Group III
Pushya Sahajwani 200 m Individual Medley 02:49.99 Gold Group III
Ronak Nitin Sawant 200 m Individual Medley 02:38.36 Gold Group III
Vedant Bapna 100 m Backstroke 01:02.29 Silver Group I
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:11.25 Gold Group II
Reyan Gada 100 m Backstroke 01:15.92 Fourth Group II
Utkarsh Sanjay Hadge 400 m Freestyle 04:39.61 Bronze Group I
Dev Ambokar 400 m Freestyle 04:27.96 Gold Group I
Sanika Navare 200 m Individual Medley 03:17.57 Fourth Group IV
Hisham Shaikh 50 m Freestyle 00:38.85 Outside Top 8 Group III
Vaishnav Hirlekar 50 m Freestyle 00:35.9 Outside Top 8 Group III
Shreetej Sanjay Hadge 50 m Freestyle 00:34.23 Seventh Group III
Keren Wadhwani 50 m Freestyle 00:33.56 Outside Top 8 Group III
Anaya Punamiya 50 m Freestyle 00:32.88 Fifth Group III
Kshama Bharath Iyer 50 m Freestyle 00:31.9 Silver Group III
Devanshi Desai 50 m Freestyle 00:31.7 Gold Group III
Ariaa.H.Sheth 400 m Freestyle 05:03.99 Fourth Group II
Reyan Gada 400 m Freestyle 04:58.35 Fifth Group II
Dev Ambokar 800 m Freestyle 09:18.54 Gold Group I
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:29.08 Gold Group I
Anaya Punamiya 50 m Backstroke 00:39.71 Outside Top 8 Group III
Kshama Bharath Iyer 50 m Backstroke 00:38.71 Sixth Group III
Hisham Shaikh 50 m Backstroke 00:46.89 Outside Top 8 Group III
Ananya Avinash Pandey 100 m Butterfly 01:22.04 Fourth Group II
Manav Ashok Gupta 100 m Butterfly 01:12.53 Fourth Group II
Mishti Vora 50 m Backstroke 00:44.74 Silver Group IV
Swayam Ranbhise 50 m Backstroke 00:52.85 Outside Top 8 Group IV
Debeshwar Mukherjee 50 m Backstroke 00:43.85 Seventh Group IV
Keren Wadhwani 100 m Breaststroke 01:42.51 Seventh Group III
Zahra Sakarwala 100 m Breaststroke 01:27.85 Gold Group III
Hisham Shaikh 100 m Breaststroke 01:48.89 Outside Top 8 Group III
Vaishnav Hirlekar 100 m Breaststroke 01:47.83 Outside Top 8 Group III
Sudarshan Hasthak 100 m Butterfly 01:05.62 Silver Group II
Safwan Shaikh 100 m Butterfly 01:02.63 Gold Group II
Ananya Avinash Pandey 800 m Freestyle 10:27.53 Bronze Group II
Nishka Mehta 800 m Freestyle 10:29.48 Fourth Group II
Ariaa.H.Sheth 800 m Freestyle 10:22.17 Silver Group II
Reyan Gada 800 m Freestyle 10:11.23 Fifth Group II
Angath Sadanah 800 m Freestyle 10:00.59 Silver Group II
Vedaant Madhavan 800 m Freestyle 09:45.02 Gold Group II
Pushya Sahajwani 100 m Butterfly 01:16.84 Fourth Group III
Devanshi Desai 100 m Butterfly 01:22.57 Outside Top 8 Group III
Kiara Bangera 100 m Butterfly 01:11.12 Gold Group III
Shreetej Sanjay Hadge 100 m Butterfly 01:26.02 Outside Top 8 Group III
Ronak Nitin Sawant 100 m Butterfly 01:11. Gold Group III
Utkarsh Sanjay Hadge 100 m Breaststroke 01:20.02 Fourth Group I
Reyan Gada 200 m Backstroke 02:40.21 Silver Group III
Angath Sadanah 200 m Backstroke 02:43.38 Fifth Group II
Sanika Navare 50 m Freestyle 00:37.62 Sixth Group IV
Mishti Vora 50 m Freestyle 00:39.74 Outside Top 8 Group IV
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:32.02 Gold Group II
Swayam Ranbhise 50 m Freestyle 00:42.4 Outside Top 8 Group IV
Debeshwar Mukherjee 50 m Freestyle 00:36.6 Outside Top 8 Group IV
Keren Wadhwani 100 m Freestyle 01:18.98 Outside Top 8 Group III
Kshama Bharath Iyer 100 m Freestyle 01:09.54 Bronze Group III
Devanshi Desai 100 m Freestyle 01:10.92 Fifth Group III
Kiara Bangera 100 m Freestyle 01:04.9 Gold Group III
Zahra Sakarwala 100 m Freestyle 01:10.35 Fourth Group III
Vaishnav Hirlekar 100 m Freestyle 01:25.59 Outside Top 8 Group III
Shreetej Sanjay Hadge 100 m Freestyle 01:15.15 Outside Top 8 Group III
Ronak Nitin Sawant 100 m Freestyle 01:04.78 Gold Group III
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:04.6 Bronze Group I
Safwan Shaikh 200 m Freestyle 02:06.54 Fourth Group I
Dev Ambokar 200 m Freestyle 02:11.28 Fifth Group I
Ariaa.H.Sheth 200 m Freestyle 02:27.54 Bronze Group II
Manav Ashok Gupta 200 m Freestyle 02:23.75 Fifth Group II
Angath Sadanah 200 m Freestyle 02:17.07 Bronze Group II
Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:13.15 Silver Group II
Dev Ambokar 1500 m Freestyle 18:02.99 Gold Group I

Gold Medalists 

Gold Medalists (27)

Palak Dhami 50 m Butterfly 00:31.52
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:33.34
Kiara Bangera 50 m Butterfly 00:31.93
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:15.98
Utkarsh Sanjay Hadge 400 m Individual Medley 05:33.23
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:19.75
Ronak Nitin Sawant 200 m Freestyle 02:19.99
Vedaant Madhavan 1500 m Freestyle 18:49.34
Vedaant Madhavan 400 m Freestyle 04:37.35
Zahra Sakarwala 50 m Breaststroke 00:41.34
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:17.85
Pushya Sahajwani 200 m Individual Medley 02:49.99
Ronak Nitin Sawant 200 m Individual Medley 02:38.36
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:11.25
Dev Ambokar 400 m Freestyle 04:27.96
Devanshi Desai 50 m Freestyle 00:31.7
Dev Ambokar 800 m Freestyle 09:18.54
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:29.08
Zahra Sakarwala 100 m Breaststroke 01:27.85
Safwan Shaikh 100 m Butterfly 01:02.63
Vedaant Madhavan 800 m Freestyle 09:45.02
Kiara Bangera 100 m Butterfly 01:11.12
Ronak Nitin Sawant 100 m Butterfly 01:11.
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:32.02
Kiara Bangera 100 m Freestyle 01:04.9
Ronak Nitin Sawant 100 m Freestyle 01:04.78
Dev Ambokar 1500 m Freestyle 18:02.99

Silver Medalists

Silver Medalists (13)

Ariaa.H.Sheth 1500 m Freestyle 19:55.09
Vedaant Madhavan 50 m Freestyle 00:28.13
Angath Sadanah 400 m Freestyle 04:37.6
Utkarsh Sanjay Hadge 200 m Individual Medley 02:35.66
Dev Ambokar 200 m Butterfly 02:30.31
Vedant Bapna 100 m Backstroke 01:02.29
Kshama Bharath Iyer 50 m Freestyle 00:31.9
Mishti Vora 50 m Backstroke 00:44.74
Sudarshan Hasthak 100 m Butterfly 01:05.62
Ariaa.H.Sheth 800 m Freestyle 10:22.17
Angath Sadanah 800 m Freestyle 10:00.59
Reyan Gada 200 m Backstroke 02:40.21
Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:13.15

Bronze Medalists

Bronze Medalists (15)

Devanshi Desai 50 m Butterfly 00:33.69
Utkarsh Sanjay Hadge 200 m Breaststroke 02:53.72
Vedant Bapna 100 m Freestyle 00:56.59
Nishka Mehta 1500 m Freestyle 20:04.15
Angath Sadanah 1500 m Freestyle 19:27.02
Ananya Avinash Pandey 400 m Freestyle 05:03.98
Sanika Navare 50 m Butterfly 00:40.68
Palak Dhami 200 m Butterfly 02:36.28
Zahra Sakarwala 200 m Individual Medley 02:54.64
Utkarsh Sanjay Hadge 400 m Freestyle 04:39.61
Ananya Avinash Pandey 800 m Freestyle 10:27.53
Kshama Bharath Iyer 100 m Freestyle 01:09.54
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:04.6
Ariaa.H.Sheth 200 m Freestyle 02:27.54
Angath Sadanah 200 m Freestyle 02:17.07

Copyright Glenmark Aquatic Foundation 2018
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram