Glenmark 36th Sub Junior and 46th Junior National Aquatic Championships

Event Dates: Wednesday, June 26 to Sunday, June 30, 2019

Event Information

City Rajkot
Country India
Course 50 m

Event Id: 23835

Swimmer Performances at Meet

Swim Races:
Enter Swimmer Name

Swimmner Name Swim Races Swim time Race position Group
Army Pal 800 m Freestyle 09:05.73 Outside Top 8 Group I
Latiesha Mandanna 100 m Freestyle 01:02.15 Silver Group II
Shreyas Venkatesh 50 m Butterfly 00:29.06 Fifth Group I
Sunaina Manjunath 50 m Butterfly 00:30.8 Sixth Group I
Ashmitha Chandra 800 m Freestyle 10:20.28 Sixth Group II
Adya Nayak 400 m Individual Medley 05:35.17 Fifth Group I
Hiten S Mittal 50 m Butterfly 00:26.95 Eighth Group I
Bhumi Ajay Gupta 50 m Butterfly 00:31.59 Seventh Group II
Bhumi Ajay Gupta 800 m Freestyle 10:29.63 Eighth Group II
Vedaant Madhavan 100 m Freestyle 00:56.67 Gold Group II
Kiara Bangera 800 m Freestyle 09:39.95 Bronze Group II
Dev Ambokar 800 m Freestyle 09:19.2 Outside Top 8 Group I
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:31.1 Bronze Group II
Vedant Bapna 100 m Freestyle 00:55.01 Seventh Group I
Veer Khatkar 100 m Freestyle 00:53.81 Silver Group I
Ansu Kar 100 m Freestyle 00:58.46 Fourth Group II
Gyan Sandhan Kashyap 800 m Freestyle 08:56.69 Sixth Group I
Gyan Sandhan Kashyap 100 m Freestyle 00:55.53 Eighth Group I
Bikram Changmai 50 m Butterfly 00:26.76 Sixth Group I
Aryan Vijay Varnekar 50 m Butterfly 00:25.68 Gold Group I
Anurag R. Singh 800 m Freestyle 08:40.8 Bronze Group I
Anshav Jindal 50 m Butterfly 00:27.83 Gold Group II
Shivangi Sarma 100 m Freestyle 01:00.31 Silver Group I
Navya Singal 400 m Individual Medley 05:37.22 Eighth Group I
Uttara Gogoi 50 m Butterfly 00:31.58 Eighth Group I
Uttara Gogoi 400 m Individual Medley 05:36.34 Seventh Group I
Janhvi Choudhary 100 m Freestyle 01:01.5 Fifth Group I
Dhara Patel 50 m Butterfly 00:31.72 Eighth Group II
Latiesha Mandanna 100 m Butterfly 01:07.2 Silver Group II
Priyanshi Misra 50 m Backstroke 00:37.39 Gold Group IV
Hiten S Mittal 50 m Freestyle 00:24.62 Gold Group I
Kiara Bangera 100 m Butterfly 01:08.21 Fifth Group II
Dev Ambokar 400 m Individual Medley 05:03.62 Eighth Group I
Reyan Gada 1500 m Freestyle 18:32.74 Eighth Group II
Ariaa.H.Sheth 1500 m Freestyle 19:15.72 Fourth Group II
Vedant Bapna 100 m Backstroke 00:59.6 Gold Group I
Veer Khatkar 50 m Freestyle 00:25.09 Sixth Group I
Tanmay Das 100 m Backstroke 00:59.86 Silver Group I
Swadesh Mondal 200 m Breaststroke 02:26.53 Gold Group I
Swadesh Mondal 400 m Individual Medley 04:47.57 Silver Group I
Sanskar Tokas 800 m Freestyle 09:01.16 Eighth Group I
Sanskar Tokas 400 m Individual Medley 04:49.09 Bronze Group I
Bhargav Phukan 200 m Breaststroke 02:31.51 Fourth Group I
Bhargav Phukan 400 m Individual Medley 05:32.24 Outside Top 8 Group I
Anurag R. Singh 400 m Individual Medley 04:56.43 Sixth Group I
Ansu Kar 1500 m Freestyle 17:56.24 Bronze Group II
Anshav Jindal 100 m Butterfly 01:01.28 Bronze Group II
Shivangi Sarma 50 m Freestyle 00:28.06 Bronze Group I
Prachi Tokas 400 m Freestyle 09:45.73 Fourth Group I
Shivangi Sarma 800 m Freestyle 09:41.07 Silver Group I
Navya Singal 800 m Freestyle 09:47.53 Sixth Group I
Dhara Patel 100 m Butterfly 01:08.04 Fourth Group II
Astha Choudhury 800 m Freestyle 09:44.54 Bronze Group I
Aliyah Singh 50 m Freestyle 00:29.59 Outside Top 8 Group I
Dhyan Balakrishna 1500 m Freestyle 17:02.72 Fifth Group I
Ashmitha Chandra 400 m Individual Medley 04:54.12 Seventh Group II
Army Pal 1500 m Freestyle 17:38.58 Outside Top 8 Group I
Tannishtha Nair 100 m Butterfly 01:18.12 Fifth Group III
Parth Jain 100 m Butterfly 01:13.18 Fourth Group III
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:14.38 Seventh Group I
Kiara Bangera 400 m Freestyle 04:38.83 Bronze Group II
Dev Ambokar 1500 m Freestyle 18:10.7 Outside Top 8 Group I
Ananya Avinash Pandey 1500 m Freestyle 20:51.27 Outside Top 8 Group I
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:32.43 Bronze Group II
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:28.04 Silver Group I
Shubhojeet Gupta 200 m Breaststroke 02:32.7 Silver Group II
Tanmay Das 50 m Backstroke 00:27.71 Gold Group I
Swadesh Mondal 50 m Breaststroke 00:31.43 Gold Group I
Sanskar Tokas 1500 m Freestyle 17:07.08 Seventh Group I
Divyansh Arora 200 m Butterfly 02:09.63 Fifth Group I
Bikram Changmai 200 m Butterfly 02:08.74 Bronze Group I
Bhargav Phukan 50 m Breaststroke 00:31.86 Fourth Group I
Anurag R. Singh 1500 m Freestyle 16:52.64 Bronze Group I
Ansu Kar 400 m Freestyle 04:26.52 Fifth Group II
Uttara Gogoi 200 m Butterfly 02:39.28 Seventh Group I
Prachi Tokas 1500 m Freestyle 19:43.1 Sixth Group I
Navya Singal 1500 m Freestyle 18:59.4 Fourth Group I
Astha Choudhury 200 m Butterfly 02:31.46 Fourth Group I
Aliyah Singh 50 m Backstroke 00:37.73 Outside Top 8 Group I
Latiesha Mandanna 200 m Individual Medley 02:35.15 Silver Group II
Bhumi Ajay Gupta 200 m Individual Medley 02:36.88 Sixth Group II
Divya deo shingh 200 m Individual Medley 02:19.69 Sixth Group I
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:12.93 Silver Group II
Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:03.07 Silver Group II
Palak Dhami 200 m Freestyle 02:15.47 Bronze Group II
Tanmay Das 200 m Individual Medley 02:19.31 Fifth Group I
Swadesh Mondal 100 m Breaststroke 01:08.11 Gold Group I
Swadesh Mondal 200 m Individual Medley 02:11.24 Gold Group I
Shubhojeet Gupta 100 m Breaststroke 01:11.76 Silver Group II
Shubhojeet Gupta 200 m Individual Medley 02:21.11 Silver Group II
Sanskar Tokas 200 m Individual Medley 02:16.99 Bronze Group I
Bhargav Phukan 100 m Breaststroke 01:09.21 Fourth Group I
Bhargav Phukan 200 m Individual Medley 02:21.48 Eighth Group I
Anurag R. Singh 200 m Freestyle 01:58.95 Bronze Group I
Prachi Tokas 200 m Freestyle 02:15.49 Seventh Group I
Shivangi Sarma 200 m Freestyle 02:09.9 Silver Group I
Janhvi Choudhary 200 m Freestyle 02:32.78 Fourth Group I
Janhvi Choudhary 200 m Freestyle 02:13.54 Fourth Group I
Astha Choudhury 200 m Freestyle 02:17.57 Eighth Group I
Aliyah Singh 100 m Breaststroke 01:20.96 Fifth Group I
Hiten S Mittal 50 m Backstroke 00:32.34 Heats Group I
Parth Jain 200 m Freestyle 02:30.78 Heats Group III
Parth Jain 200 m Freestyle 02:26.82 Fourth Group III
Priyanshi Misra 200 m Individual Medley 02:53.18 Bronze Group IV
Ashmitha Chandra 1500 m Freestyle 20:05.32 Sixth Group II
Ariaa.H.Sheth 1500 m Freestyle 19:15.72 Fourth Group II
Kiara Bangera 200 m Butterfly 02:29.22 Fourth Group II
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:09.92 Bronze Group II
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:07.91 Gold Group I
Anurag R. Singh 400 m Freestyle 04:10.32 Silver Group I
Sanskar Tokas 400 m Freestyle 04:19.85 Eighth Group I
Gyan Sandhan Kashyap 400 m Freestyle 04:14.73 Fifth Group I
Bikram Changmai 100 m Butterfly 00:57.71 Bronze Group I
Aryan Vijay Varnekar 100 m Butterfly 00:58.17 Fifth Group I
Anshav Jindal 200 m Butterfly 02:18.44 Fifth Group II
Uttara Gogoi 100 m Butterfly 01:09.56 Seventh Group I
Shivangi Sarma 400 m Freestyle 04:37.31 Silver Group I
Prachi Tokas 400 m Freestyle 04:49.11 Sixth Group I
Navya Singal 400 m Freestyle 04:49.4 Seventh Group I
Dhara Patel 200 m Butterfly 02:35.88 Fifth Group II
Astha Choudhury 100 m Butterfly 01:07.21 Bronze Group I
Shubrant Patra 100 m Freestyle 00:57.56 Heats Group I
Latiesha Mandanna 100 m Freestyle 01:03.3 Heats Group II
Shreyas Venkatesh 50 m Butterfly 00:29. Heats Group I
Sunaina Manjunath 50 m Butterfly 00:30.76 Heats Group I
Adya Nayak 400 m Freestyle 05:37.51 Heats Group I
Hiten S Mittal 50 m Butterfly 00:27.08 Heats Group I
Bhumi Ajay Gupta 50 m Butterfly 00:31.9 Heats Group II
Divya deo shingh 100 m Freestyle 00:56.6 Heats Group I
Arya Kripalani 400 m Individual Medley 05:45.84 Heats Group I
Vedaant Madhavan 100 m Freestyle 00:57.74 Heats Group II
Palak Dhami 50 m Butterfly 00:32. Heats Group II
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:34.21 Heats Group II
Vedant Bapna 100 m Freestyle 00:54.67 Heats Group I
Veer Khatkar 50 m Freestyle 00:54.7 Heats Group I
Tanmay Das 100 m Freestyle 00:56.33 Heats Group I
Ansu Kar 100 m Freestyle 00:58.97 Heats Group II
Hiren shagolsem 100 m Freestyle 00:56.46 Heats Group I
Hiren shagolsem 50 m Butterfly 00:27.91 Heats Group I
Gyan Sandhan Kashyap 100 m Freestyle 00:55.35 Heats Group I
Bikram Changmai 50 m Butterfly 00:26.82 Heats Group I
Aryan Vijay Varnekar 50 m Butterfly 00:26.13 Heats Group I
Anshav Jindal 100 m Freestyle 01:03.47 Heats Group II
Anshav Jindal 50 m Butterfly 00:27.86 Heats Group II
Uttara Gogoi 50 m Butterfly 00:31.29 Heats Group I
Uttara Gogoi 400 m Individual Medley 05:36.69 Heats Group I
Shivangi Sarma 100 m Freestyle 01:00.58 Heats Group I
Prachi Tokas 400 m Individual Medley 05:57.07 Heats Group I
Navya Singal 400 m Individual Medley 05:37.91 Heats Group I
Janhvi Choudhary 100 m Freestyle 01:01.4 Heats Group I
Dhara Patel 50 m Butterfly 00:31.74 Heats Group II
Anubhuti Baruah 50 m Butterfly 00:31.73 Heats Group I
Priyanshi Misra 50 m Backstroke 00:37.54 Heats Group IV
Latiesha Mandanna 100 m Butterfly 01:18.16 Heats Group II
Shreyas Venkatesh 100 m Butterfly 01:03.49 Heats Group II
Hiten S Mittal 50 m Freestyle 00:24.96 Heats Group I
Niyati Shah 100 m Backstroke 01:15.86 Heats Group I
Arya Kripalani 100 m Backstroke 01:14.79 Heats Group I
Kiara Bangera 100 m Butterfly 01:09.75 Heats Group II
Dev Ambokar 400 m Individual Medley 04:59.74 Heats Group I
Ananya Avinash Pandey 200 m Breaststroke 03:08.92 Heats Group I
Vedant Bapna 100 m Backstroke 00:59.94 Heats Group I
Veer Khatkar 50 m Freestyle 00:25.08 Heats Group I
Tanmay Das 100 m Backstroke 01:01.11 Heats Group I
Swadesh Mondal 200 m Breaststroke 02:30.01 Heats Group I
Swadesh Mondal 400 m Individual Medley 04:46.96 Heats Group I
Shubhojeet Gupta 400 m Individual Medley 04:55.63 Heats Group II
Sanskar Tokas 400 m Individual Medley 04:55.1 Heats Group I
Hiren shagolsem 50 m Freestyle 00:26.15 Heats Group I
Gyan Sandhan Kashyap 50 m Freestyle 00:25.79 Heats Group I
Bhargav Phukan 200 m Breaststroke 02:32.26 Heats Group I
Shivangi Sarma 50 m Freestyle 00:28.21 Heats Group I
Bhargav Phukan 400 m Individual Medley 05:32.24 Heats Group I
Anurag R. Singh 400 m Individual Medley 04:59.64 Heats Group I
Anshav Jindal 100 m Butterfly 01:01.31 Heats Group II
Janhvi Choudhary 50 m Freestyle 00:28.4 Heats Group I
Dhara Patel 100 m Butterfly 01:09.23 Heats Group II
Anubhuti Baruah 100 m Backstroke 01:16.76 Heats Group I
Aliyah Singh 50 m Freestyle 00:29.59 Heats Group I
Prasidh Krishna P A 50 m Backstroke 00:30.19 Heats Group I
Shubrant Patra 200 m Butterfly 02:18.56 Heats Group I
Ashmitha Chandra 400 m Freestyle 04:52.32 Heats Group II
Hiten S Mittal 50 m Freestyle 00:24.62 Gold Group I
Niyati Shah 50 m Backstroke 00:35.5 Heats Group I
Tannishtha Nair 100 m Butterfly 01:19.97 Heats Group III
Parth Jain 50 m Freestyle 00:32.35 Heats Group III
Parth Jain 100 m Butterfly 01:15.5 Heats Group III
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:14.56 Heats Group I
Bhumi Ajay Gupta 400 m Freestyle 05:06.75 Heats Group II
Kiara Bangera 400 m Freestyle 04:45.62 Heats Group II
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:32.92 Heats Group II
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:27.76 Heats Group I
Veer Khatkar 50 m Backstroke 00:30.5 Heats Group I
Tanmay Das 50 m Backstroke 00:27.88 Heats Group I
Swadesh Mondal 50 m Breaststroke 00:31.36 Heats Group I
Shubhojeet Gupta 200 m Breaststroke 02:35.8 Heats Group II
Divyansh Arora 200 m Butterfly 02:11.03 Heats Group I
Bikram Changmai 200 m Butterfly 02:09.73 Heats Group I
Bhargav Phukan 50 m Breaststroke 00:31.41 Heats Group I
Ansu Kar 400 m Freestyle 04:27.84 Heats Group II
Uttara Gogoi 200 m Butterfly 02:35.6 Heats Group I
Astha Choudhury 200 m Butterfly 02:34.13 Heats Group I
Anubhuti Baruah 50 m Backstroke 00:35.61 Heats Group I
Aliyah Singh 50 m Breaststroke 00:37.73 Heats Group I
Aliyah Singh 50 m Backstroke 00:33.86 Heats Group I
Priyanshi Misra 50 m Breaststroke 00:43.96 Heats Group IV
Priyanshi Misra 200 m Individual Medley 02:56.26 Heats Group IV
Shreyas Venkatesh 200 m Butterfly 02:23.26 Heats Group II
Niyati Shah 200 m Backstroke 02:44.88 Heats Group I
Kiara Bangera 200 m Butterfly 02:32.9 Heats Group II
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:10.6 Heats Group II
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:10.67 Heats Group I
Veer Khatkar 400 m Freestyle 04:23.68 Heats Group I
Shubhojeet Gupta 50 m Breaststroke 00:34.49 Heats Group II
Sanskar Tokas 400 m Freestyle 04:20.79 Heats Group I
Gyan Sandhan Kashyap 400 m Freestyle 04:19.35 Heats Group I
Divyansh Arora 100 m Butterfly 01:00.11 Heats Group I
Bikram Changmai 100 m Butterfly 00:58.36 Heats Group I
Aryan Vijay Varnekar 100 m Butterfly 00:58.43 Heats Group I
Anurag R. Singh 400 m Freestyle 04:15.01 Heats Group I
Anshav Jindal 200 m Butterfly 02:22.46 Heats Group II
Uttara Gogoi 100 m Butterfly 01:09.2 Heats Group I
Shivangi Sarma 400 m Freestyle 04:39.69 Heats Group I
Prachi Tokas 400 m Freestyle 04:45.5 Heats Group I
Navya Singal 400 m Freestyle 04:50.83 Heats Group I
Janhvi Choudhary 400 m Freestyle 04:50.96 Heats Group I
Dhara Patel 200 m Butterfly 02:34.91 Heats Group II
Astha Choudhury 100 m Butterfly 01:07.98 Heats Group I
Astha Choudhury 400 m Freestyle 04:58.91 Heats Group I
Latiesha Mandanna 200 m Individual Medley 02:37.4 Heats Group II
Adya Nayak 200 m Individual Medley 02:39.32 Heats Group I
Bhumi Ajay Gupta 200 m Individual Medley 02:38.03 Heats Group II
Divya deo shingh 200 m Individual Medley 02:20.19 Heats Group I
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:16.38 Heats Group II
Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:06.94 Heats Group II
Palak Dhami 200 m Freestyle 02:18.13 Heats Group II
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:01.41 Heats Group I
Veer Khatkar 200 m Freestyle 02:01.6 Heats Group I
Swadesh Mondal 100 m Breaststroke 01:08.13 Heats Group I
Swadesh Mondal 200 m Individual Medley 02:12.88 Heats Group I
Shubhojeet Gupta 100 m Breaststroke 01:14.01 Heats Group II
Tanmay Das 200 m Freestyle 02:20.33 Heats Group I
Shubhojeet Gupta 200 m Individual Medley 02:24.52 Heats Group II
Sanskar Tokas 200 m Individual Medley 02:18.2 Heats Group I
Bhargav Phukan 100 m Breaststroke 01:09.26 Heats Group I
Bhargav Phukan 200 m Individual Medley 02:19.18 Heats Group I
Anurag R. Singh 200 m Freestyle 02:00.43 Heats Group I
Shivangi Sarma 200 m Freestyle 02:11.95 Heats Group I
Prachi Tokas 200 m Freestyle 02:16.54 Heats Group I
Janhvi Choudhary 200 m Individual Medley 02:34.88 Heats Group I
Janhvi Choudhary 200 m Freestyle 02:16.28 Heats Group I
Astha Choudhury 200 m Freestyle 02:15.82 Heats Group I
Aliyah Singh 100 m Breaststroke 01:22.13 Heats Group I

Gold Medalists 

Gold Medalists (13)

Vedaant Madhavan 100 m Freestyle 00:56.67
Aryan Vijay Varnekar 50 m Butterfly 00:25.68
Anshav Jindal 50 m Butterfly 00:27.83
Priyanshi Misra 50 m Backstroke 00:37.39
Hiten S Mittal 50 m Freestyle 00:24.62
Vedant Bapna 100 m Backstroke 00:59.6
Swadesh Mondal 200 m Breaststroke 02:26.53
Tanmay Das 50 m Backstroke 00:27.71
Swadesh Mondal 50 m Breaststroke 00:31.43
Swadesh Mondal 100 m Breaststroke 01:08.11
Swadesh Mondal 200 m Individual Medley 02:11.24
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:07.91
Hiten S Mittal 50 m Freestyle 00:24.62

Silver Medalists

Silver Medalists (17)

Latiesha Mandanna 100 m Freestyle 01:02.15
Veer Khatkar 100 m Freestyle 00:53.81
Shivangi Sarma 100 m Freestyle 01:00.31
Latiesha Mandanna 100 m Butterfly 01:07.2
Tanmay Das 100 m Backstroke 00:59.86
Swadesh Mondal 400 m Individual Medley 04:47.57
Shivangi Sarma 800 m Freestyle 09:41.07
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:28.04
Shubhojeet Gupta 200 m Breaststroke 02:32.7
Latiesha Mandanna 200 m Individual Medley 02:35.15
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:12.93
Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:03.07
Shubhojeet Gupta 100 m Breaststroke 01:11.76
Shubhojeet Gupta 200 m Individual Medley 02:21.11
Shivangi Sarma 200 m Freestyle 02:09.9
Anurag R. Singh 400 m Freestyle 04:10.32
Shivangi Sarma 400 m Freestyle 04:37.31

Bronze Medalists

Bronze Medalists (19)

Kiara Bangera 800 m Freestyle 09:39.95
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:31.1
Anurag R. Singh 800 m Freestyle 08:40.8
Sanskar Tokas 400 m Individual Medley 04:49.09
Ansu Kar 1500 m Freestyle 17:56.24
Anshav Jindal 100 m Butterfly 01:01.28
Shivangi Sarma 50 m Freestyle 00:28.06
Astha Choudhury 800 m Freestyle 09:44.54
Kiara Bangera 400 m Freestyle 04:38.83
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:32.43
Bikram Changmai 200 m Butterfly 02:08.74
Anurag R. Singh 1500 m Freestyle 16:52.64
Palak Dhami 200 m Freestyle 02:15.47
Sanskar Tokas 200 m Individual Medley 02:16.99
Anurag R. Singh 200 m Freestyle 01:58.95
Priyanshi Misra 200 m Individual Medley 02:53.18
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:09.92
Bikram Changmai 100 m Butterfly 00:57.71
Astha Choudhury 100 m Butterfly 01:07.21

Copyright Glenmark Aquatic Foundation 2018
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram