44th Junior and 34th Sub Junior MSAAA State Aquatic Championships 2017

Event Dates: Friday, May 26 to Sunday, May 28, 2017

Event Information

City Pune
Country India
Course 50 m

Event Id: 12122

Swimmer Performances at Meet

Swim Races:
Enter Swimmer Name

Swimmner Name Swim Races Swim time Race position Group
Anaya Punamiya 50 m Backstroke 00:39.35 Sixth Group III
Anaya Punamiya 200 m Individual Medley 02:55.01 Fourth Group III
Anaya Punamiya 100 m Backstroke 01:25.81 Outside Top 8 Group III
Aryan Kedare 200 m Breaststroke 02:42.62 Fourth Group I
Aryan Kedare 100 m Breaststroke 01:12.63 Silver Group I
Aryan Kedare 50 m Breaststroke 00:32.9 Gold Group I
Aryan Kedare 50 m Freestyle 00:26.89 Sixth Group I
Devanshi Desai 50 m Butterfly 00:36.38 Fourth Group IV
Devanshi Desai 50 m Backstroke 00:43.33 Fifth Group IV
Devanshi Desai 100 m Freestyle 01:14.11 Gold Group IV
Devanshi Desai 50 m Freestyle 00:34.18 Fourth Group IV
Kshama Bharath Iyer 200 m Individual Medley 03:07.21 Bronze Group IV
Kshama Bharath Iyer 50 m Butterfly 00:37.51 Sixth Group IV
Kshama Bharath Iyer 50 m Backstroke 00:41.35 Fourth Group IV
Kshama Bharath Iyer 50 m Breaststroke 00:45.4 Fifth Group IV
Kshama Bharath Iyer 100 m Freestyle 01:14.82 Silver Group IV
Ronak Nitin Sawant 200 m Individual Medley 02:47.99 Bronze Group III
Ronak Nitin Sawant 100 m Butterfly 01:14.01 Fourth Group III
Ronak Nitin Sawant 200 m Freestyle 02:24.9 Gold Group III
Ronak Nitin Sawant 100 m Freestyle 01:07.86 Fourth Group III
Palak Dhami 100 m Butterfly 01:09.18 Gold Group III
Palak Dhami 50 m Butterfly 00:30.67 Gold Group III
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:14.26 Gold Group III
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:33.98 Gold Group III
Aaron Fernandes 100 m Butterfly 01:02.34 Fourth Group I
Aaron Fernandes 400 m Freestyle 04:23.71 Fourth Group I
Aaron Fernandes 200 m Freestyle 02:02.76 Silver Group I
Aaron Fernandes 100 m Freestyle 00:55.2 Bronze Group I
Aaron Fernandes 50 m Freestyle 00:25.9 Fourth Group I
Rayna Saldanha 200 m Individual Medley 02:31.53 Gold Group I
Rayna Saldanha 800 m Freestyle 09:41.61 Gold Group I
Rayna Saldanha 400 m Freestyle 04:43.28 Gold Group I
Rayna Saldanha 200 m Freestyle 02:13.07 Gold Group I
Rayna Saldanha 100 m Freestyle 01:01.79 Silver Group I
Vedant Bapna 200 m Individual Medley 02:27.35 Fourth Group II
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:20.71 Silver Group II
Vedant Bapna 100 m Backstroke 01:04.07 Silver Group II
Vedant Bapna 400 m Freestyle 04:36.26 Gold Group II
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:10.07 Silver Group II
Rudransh Mishra 200 m Butterfly 02:21.98 Fourth Group I
Rudransh Mishra 100 m Butterfly 01:03.89 Fifth Group I
Rudransh Mishra 400 m Freestyle 04:33.22 Sixth Group I
Rudransh Mishra 200 m Freestyle 02:12.15 Sixth Group I
Rudransh Mishra 100 m Freestyle 00:58.24 Seventh Group I
Sushrut Kapse 1500 m Freestyle 17:07.9 Silver Group I
Sushrut Kapse 800 m Freestyle 08:57.14 Silver Group I
Sushrut Kapse 400 m Freestyle 04:20.93 Bronze Group I
Sushrut Kapse 200 m Freestyle 02:05.91 Bronze Group I
Utkarsh Sanjay Hadge 200 m Individual Medley 02:35.58 Outside Top 8 Group I
Utkarsh Sanjay Hadge 200 m Breaststroke 02:48.41 Fifth Group I
Utkarsh Sanjay Hadge 100 m Breaststroke 01:17.84 Eighth Group I
Utkarsh Sanjay Hadge 50 m Breaststroke 00:36.5 Outside Top 8 Group I
Utkarsh Sanjay Hadge 200 m Freestyle 02:14.03 Eighth Group I
Chris Fernandes 100 m Breaststroke 01:17.8 Seventh Group I
Chris Fernandes 50 m Breaststroke 00:35.37 Eighth Group I
Chris Fernandes 100 m Freestyle 01:02.35 Outside Top 8 Group I
Chris Fernandes 200 m Breaststroke 02:52.26 Seventh Group I
Safwan Shaikh 100 m Butterfly 01:04.95 Silver Group II
Safwan Shaikh 50 m Butterfly 00:28.21 Gold Group II
Safwan Shaikh 100 m Backstroke 01:11.53 Fourth Group II
Safwan Shaikh 100 m Freestyle 00:58.98 Gold Group II
Suhani Baksi 800 m Freestyle 10:36.84 Silver Group II
Safwan Shaikh 50 m Freestyle 00:27.46 Bronze Group II
Suhani Baksi 200 m Butterfly 02:48.52 Bronze Group II
Suhani Baksi 100 m Butterfly 01:15.73 Fourth Group II
Suhani Baksi 1500 m Freestyle 20:47.53 Bronze Group II
Suhani Baksi 400 m Freestyle 05:14.96 Fifth Group II
Ananya Avinash Pandey 200 m Individual Medley 02:53.78 Seventh Group II
Ananya Avinash Pandey 200 m Breaststroke 03:03.53 Silver Group II
Ananya Avinash Pandey 50 m Breaststroke 00:39.4 Silver Group II
Ananya Avinash Pandey 100 m Butterfly 01:25.47 Did Not Swim Group II
Ananya Avinash Pandey 100 m Breaststroke 01:25.52 Silver Group II
Antara Kothare 200 m Butterfly 02:46.61 Silver Group II
Antara Kothare 100 m Butterfly 01:15.83 Fifth Group II
Antara Kothare 400 m Freestyle 05:09.07 Bronze Group II
Antara Kothare 200 m Freestyle 02:26.09 Fifth Group II
Antara Kothare 100 m Freestyle 01:09.36 Seventh Group II
Jispa Doshi 200 m Backstroke 02:38.88 Silver Group I
Jispa Doshi 100 m Backstroke 01:13.7 Silver Group I
Jispa Doshi 50 m Backstroke 00:33.57 Gold Group I
Jispa Doshi 800 m Freestyle 11:00.14 Fourth Group I
Jispa Doshi 200 m Freestyle 02:32.43 Eighth Group I
Srish Maulik 400 m Individual Medley 04:40.01 Fourth Group II
Srish Maulik 200 m Butterfly 02:45.06 Seventh Group II
Srish Maulik 200 m Breaststroke 02:53.17 Fifth Group II
Srish Maulik 100 m Breaststroke 01:19.01 Fourth Group II
Srish Maulik 50 m Breaststroke 00:35.38 Gold Group II
Angath Sadanah 200 m Backstroke 02:41.78 Sixth Group II
Angath Sadanah 100 m Backstroke 01:15.92 Disqualified Group II
Angath Sadanah 400 m Freestyle 04:53.97 Fourth Group II
Angath Sadanah 1500 m Freestyle 20:43.8 Seventh Group II
Angath Sadanah 800 m Freestyle 10:02.42 Gold Group II
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:21.13 Gold Group II
Sudarshan Hasthak 100 m Butterfly 01:04.16 Gold Group II
Sudarshan Hasthak 50 m Butterfly 00:29.31 Bronze Group II

Gold Medalists 

Gold Medalists (19)

Aryan Kedare 50 m Breaststroke 00:32.9
Devanshi Desai 100 m Freestyle 01:14.11
Ronak Nitin Sawant 200 m Freestyle 02:24.9
Palak Dhami 100 m Butterfly 01:09.18
Palak Dhami 50 m Butterfly 00:30.67
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:14.26
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:33.98
Rayna Saldanha 200 m Individual Medley 02:31.53
Rayna Saldanha 800 m Freestyle 09:41.61
Rayna Saldanha 400 m Freestyle 04:43.28
Rayna Saldanha 200 m Freestyle 02:13.07
Vedant Bapna 400 m Freestyle 04:36.26
Safwan Shaikh 50 m Butterfly 00:28.21
Safwan Shaikh 100 m Freestyle 00:58.98
Jispa Doshi 50 m Backstroke 00:33.57
Srish Maulik 50 m Breaststroke 00:35.38
Angath Sadanah 800 m Freestyle 10:02.42
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:21.13
Sudarshan Hasthak 100 m Butterfly 01:04.16

Silver Medalists

Silver Medalists (17)

Aryan Kedare 100 m Breaststroke 01:12.63
Kshama Bharath Iyer 100 m Freestyle 01:14.82
Aaron Fernandes 200 m Freestyle 02:02.76
Rayna Saldanha 100 m Freestyle 01:01.79
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:20.71
Vedant Bapna 100 m Backstroke 01:04.07
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:10.07
Sushrut Kapse 1500 m Freestyle 17:07.9
Sushrut Kapse 800 m Freestyle 08:57.14
Safwan Shaikh 100 m Butterfly 01:04.95
Suhani Baksi 800 m Freestyle 10:36.84
Ananya Avinash Pandey 200 m Breaststroke 03:03.53
Ananya Avinash Pandey 50 m Breaststroke 00:39.4
Ananya Avinash Pandey 100 m Breaststroke 01:25.52
Antara Kothare 200 m Butterfly 02:46.61
Jispa Doshi 200 m Backstroke 02:38.88
Jispa Doshi 100 m Backstroke 01:13.7

Bronze Medalists

Bronze Medalists (10)

Kshama Bharath Iyer 200 m Individual Medley 03:07.21
Ronak Nitin Sawant 200 m Individual Medley 02:47.99
Aaron Fernandes 100 m Freestyle 00:55.2
Sushrut Kapse 400 m Freestyle 04:20.93
Sushrut Kapse 200 m Freestyle 02:05.91
Safwan Shaikh 50 m Freestyle 00:27.46
Suhani Baksi 200 m Butterfly 02:48.52
Suhani Baksi 1500 m Freestyle 20:47.53
Antara Kothare 400 m Freestyle 05:09.07
Sudarshan Hasthak 50 m Butterfly 00:29.31

Copyright Glenmark Aquatic Foundation 2018
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram