Glenmark Aquatic Foundation topped the medal tally for the 3rd Year in a row at the Glenmark GMAAA Age Group Championships. GAF Swimmers won 27 Gold, 13 Silver and 13 Bronze Medals. Vedant Bapna won the runner up in the individual Championships in Boys Group I. Kiara Bangera and Ronak Sawant won the individual championships in Girls Group III and Boys Group III respectively.

INDIVIDUAL CHAMPIONHIPS
Group I Boys Vedant Bapna Runner Up 2 Gold, 1 Silver 2 Bronze 2 NMR, 1 BMR
Group III Girls Kiara Bangera Winner 4 Gold: 1 NMR
Group III Boys RonakSawant Winner 4 Gold

Gold Medalists (27)
Swimmer Event Time
Palak Dhami 50 m Butterfly 00:31.52
Palak Dhami 50 m Backstroke 00:33.34
Kiara Bangera 50 m Butterfly 00:31.93
Vedant Bapna 200 m Backstroke 02:15.98
Utkarsh Hadge 400 m IM 05:33.23
Kiara Bangera 200 m Freestyle 02:19.75
Ronak Sawant 200 m Freestyle 02:19.99
Vedaant Madhavan 1500 m Freestyle 18:49.34
Vedaant Madhavan 400 m Freestyle 04:37.35
Zahra Sakarwala 50 m Breaststroke 00:41.34
Sudarshan Hasthak 200 m Butterfly 02:17.85
Pushya Sahajwani 200 m IM 02:49.99
Ronak Sawant 200 m IM 02:38.36
Palak Dhami 100 m Backstroke 01:11.25
Dev Ambokar 400 m Freestyle. 04:27.96
Devanshi Desai 50 m Freestyle 00:31.70
Dev Ambokar 800 m Freestyle. 09:18.54
Vedant Bapna 50 m Backstroke 00:29.08
Zahra Sakarwala 100 m Breaststroke 01:27.85
Safwan Shaikh 100 m Butterfly 01:02.63
Vedaant Madhavan 800 m Freestyle 09:45.02
Kiara Bangera 100 m Butterfly 01:11.12
Ronak Sawant 100 m Butterfly 01:11.00
Palak Dhami 200 m Backstroke 02:32.02
Kiara Bangera 100 m Freestyle 01:04.90
Ronak Sawant 100 m Freestyle 01:04.78
Dev Ambokar 1500 m Freestyle 18:02.99

Silver Medalists (13)
Ariaa.H.Sheth 1500 m Freestyle 19:55.09
Vedaant Madhavan 50 m Freestyle 00:28.13
Angath Sadanah 400 m Freestyle 04:37.60
Utkars Hadge 200 m IM 02:35.66
Dev Ambokar 200 m Butterfly. 02:30.31
Vedant Bapna 100 m Backstroke 01:02.29
Kshama Iyer 50 m Freestyle 00:31.90
Mishti Vora 50 m Backstroke 00:44.74
Sudarshan Hasthak 100 m Butterfly 01:05.62
Ariaa.H.Sheth 800 m Freestyle 10:22.17
Angath Sadanah 800 m Freestyle 10:00.59
Reyan Gada 200 m Backstroke 02:40.21
Vedaant Madhavan 200 m Freestyle 02:13.15

Bronze Medalists (15)
Devanshi Desai 50 m Butterfly 00:33.69
Utkarsh Hadge 200 m Breaststroke 02:53.72
Vedant Bapna 100 m Freestyle 00:56.59
Nishka Mehta 1500 m Freestyle 20:04.15
Angath Sadanah 1500 m Freestyle 19:27.02
Ananya Pandey 400 m Freestyle 05:03.98
Sanika Navare 50 m Butterfly 00:40.68
Palak Dhami 200 m Butterfly 02:36.28
Zahra Sakarwala 200 m Individual Medley 02:54.64
Utkarsh Hadge 400 m Freestyle 04:39.61
Ananya Pandey 800 m Freestyle 10:27.53
Kshama Iyer 100 m Freestyle 01:09.54
Vedant Bapna 200 m Freestyle 02:04.60
Ariaa.H.Sheth 200 m Freestyle 02:27.54
Angath Sadanah 200 m Freestyle. 02:17.07

Previous reading
SGTIDM and GAF swimmers excel at the Glenmark 35th Sub Junior and 45th Junior National Aquatic Championships
Next reading
Glenmark Junior and Sub Junior Nationals in Pune